FIRMA NA YOUTUBE i wykorzystanie wideo w biznesie | WNOP #141


Wejście firmy na YouTube może być dobrym sposobem dotarcia do nowych klientów, edukacji o produktach i usługach firmy oraz budowania wizerunku marki.

Transkrypt i wszystkie linki ►

MÓJ BLOG ►
KSIĄŻKA “Finansowy Ninja” ►
KSIĄŻKA “Zaufanie, czyli waluta przyszłości” ►

WNOP 141: Firma na YouTube, czyli jak wykorzystać wideo w biznesie – Adrian Gorzycki, Przygody Przedsiębiorców

Niestety mało kto wie, jak – jako firma – efektywnie włączyć kanał YouTube w swoją strategię komunikacyjną i marketingową. Dlatego właśnie zaprosiłem do podcastu Adriana Gorzyckiego, który wspólnie ze swoim partnerem biznesowym – Bartoszem Kolanek – skutecznie rozwija kanał YouTube “Przygody Przedsiębiorców”.

Kanał ten wystartował w 2017 roku i jest pozytywnym przykładem profesjonalnego podejścia do budowy marki firmy na YouTube i wykorzystywania wideo w działalności biznesowej. “Przygody Przedsiębiorców” to kanał, który jest wzorcowym przykładem budowania od zera obecności na YouTube – zarówno pod względem biznesowych i technicznych aspektów działalności, jak i merytoryki i stylu przeprowadzania wywiadów przez Adriana. Z przyjemnością ich podglądam, bo świetnie opanowali wszystkie te aspekty, które są piętą achillesową mojej obecności na YouTube.

Rozmawiamy o kulisach działalności Adriana i Bartka, strategii budowania obecności na YouTube, popełnionych przez nich błędach, a także doświadczeniach związanych z pozyskiwaniem inwestorów. Adrian dzieli się także licznymi wskazówkami dla tych wszystkich, którzy zastanawiają się, jak wykorzystać YouTube jako kanał pozyskiwania klientów dla swoich firm.

Zapraszam gorąco do wysłuchania naszej rozmowy. 🙂

W tym odcinku usłyszysz:

► Kim jest Adrian i czym się zajmuje?
► Jak długo Adrian prowadzi kanał na YouTube?
► Dlaczego zaprosiłem Adriana do podcastu?
► Jak duża jest firma Adriana?
► Jak to się stało, że firma pozyskała inwestora oraz na jakim poziomie były to inwestycje?
► Czym obecnie zajmuje się firma chłopaków?
► Jak procentowo rozkładają się przychody?
► Czy kiedyś Adrian miał ochotę to wszystko rzucić?
► Jakie były początki kanału?
► Na co trzeba zwrócić uwagę zaczynając swoją działalność na YouTube?
► Jak wprowadzić firmę na YouTube?
► Czy liczba subskrypcji i wyświetleń jest najważniejsza?
► Jak długo należy tworzyć treści bez względu na efekty?
► Gdzie i jak dystrybuować swoje nagrania na YouTube?
► Czy warto jest inwestować w płatną reklamę na YouTube?
► Dlaczego warto moderować komentarze?
► Kiedy Adrian dopala filmy reklamą?
► Jak ważne są miniaturki, opisy, tytuły?
► Ile kosztuje prowadzenie kanału na YouTube?
► W jaki sposób Adrian wybiera gości do rozmów na kanale?
► Co czyta Adrian?
► Czy kiedykolwiek Adrian pomylił się co do swojego rozmówcy?
► Jak Adrian pozyskuje partnerów do swojego kanału na YouTube?
► Na jak długo zawierane są umowy z partnerami?
► Od czego zależy cennik współpracy?
► Jaka jest proporcja wywiadów płatnych do tych niekomercyjnych?
► Jakie stawki współpracy firma Adriana miała na początku?
► W jaki sposób wyceniać współpracę?
► Jakie błędy popełnili Adrian i Bartek w prowadzeniu swojego kanału?

Wszystkie linki i zapis całej rozmowy w formie tekstowej – tam też znajdziecie linki do wszystkich materiałów ► 1
Facebook Group Machine

30 thoughts on “FIRMA NA YOUTUBE i wykorzystanie wideo w biznesie | WNOP #141”

 1. Bardzo dobry, pełen "mięsa" wywiad. Oczywiście poprzez mięso rozumiem dobrą treść:) Dobrze się słucha Adriana – widać, że facet jest pełen pokory i chęci na rozwój:) Dzięki za podzielenie się swoją wiedzą oraz Tobie Michał za ciekawe poprowadzenie wywiadu, który polecam każdemu obejrzeć (lub odsłuchać) w całości:)

 2. Fantastyczny wywiad, dwóch merytorycznych ludzi rozmawiających o biznesie. Miło posłuchać takiej bogatej wiedzy z wielu różnych obszarów przedsiębiorczości. Michał jak zawsze czuwa nad tym, aby nic ważnego nie umknęło i dopytuje o wyczerpanie najciekawszych tematów.

 3. @Jak oszczędzać pieniądze, @Przygody Przedsiębiorców,
  Super rozmowa! Dziękuję, że mogłam jej wysłuchać. Spadacie mi Panowie z nieba. Obydwa kanały są prawdziwą STUDNIĄ inspiracji!!

  Jestem na YouTubowym etapie nr 0, ćwiczę wystąpienia przed kamerą, i dosłownie dziś kupuję mikrofon. Idzie mocno "średnio". 🙃 Paraliżuje mnie myśl, że jakiekolwiek efekty będą dopiero za długi, długi, długi czas. Z drugiej strony przekonuję siebie, że nic nie tracę. Może dzięki Waszym radom uda się wytrzymać rzeczone 10 odcinków.

  Notatki zrobione, będzie do czego wracać.

  Pozdrawiam

 4. Mega wartościowy materiał. Dziękuję panowie za tę wiedzę. Słucham właśnie całego nagrania po raz drugi i zapewne zrobie to raz jeszcze, już w domu, na spokojnie. Taka porcja informacji uzupełni mój głód na jakiś czas.
  Adrian wspomniałeś o kursie nagrywania filmików na youtube, możesz coś więcej o nim powiedzieć? Gdzie można go kupić?
  Pozdrawiam.

 5. A to Ci odwrócenie ról. A swoją drogą Michał, super by Cię było posłuchać w Expercie w Bentleyu. Prowadzący niejednokrotnie wymienial Twoje nazwisko jako przykład. Naprawdę nie mogę się doczekać takiej kolaboracji 🙂

 6. Michał – Adrian – REWELACYJNY wywiad i ogromna dawka praktycznej wiedzy. Gratulacje. Podejście, etyka – szacun. Dziękuję – wysłuchałem w całości w odcinkach w 1 dzień 😉

 7. Mam pytanie do Adriana – czy płatną reklamę na Youtube może robić dla bloga osoba prywatne czy musi to być firma, zarejestrowana działalność gospodarcza?

 8. Oglądam, faktycznie 2 h 40 min ale … faktycznie warto. Może drobiazg ale zaproszony gość jest b dobrze ubrany podczas gdy gospodarz w koszulce hmm trochę mi się to gryzie. Wystarczałoby założyć zwykłą koszulę z długim rękawem

 9. Michał czy zaprosiłbyś do swojego podcastu Jakuba Midela, Tradera21 albo Phila Koniecznego? Czy może przestudiowałeś działalność tych panów i z różnych względów wolałbyś ich nie zapraszać?
  To pytanie ma ukryty podtekst i ma na celu poznanie Twojej opinii o nich, ale właśnie to spaliłem bo o tym napisałem, jednak gdybym tego nie zrobił to chyba mógłbyś się nie domyśleć. ;-D

Comments are closed.