Inwestowania w whisky! Dlaczego przestałem? Ciemne strony zarabiania na butelkach.Prawdziwa historia


🔥PREZENT DLA SIEBIE LUB KOGOŚ!
➡️

Stworzyłem profesjonalny notes degustacyjny z kompendium wiedzy o degustowaniu whisk(e)y! Kliknij w powyższy link, aby zapisać się na newsletter! Wyślę Ci wtedy więcej informacji!

#notesmilera

Inwestowanie w whisky to bardzo popularny temat, o którym mówi się jednak wybiórczo. Ponieważ mam za sobą lata doświadczeń w tej materii, dzisiaj opowiadam o ciemniejszych stronach inwestowania w whisky i wyzwaniach jakie napotkają amatorzy zarabiania na butelkach kolekcjonerskich.

ZEN.COM
Zachęcam Was do zainstalowania apki Zen.com i zamówienia swojej karty Mastercard. Klikając w poniższy link i używając kodu rabatowego “TOMASZMILERZEN”, otrzymacie pierwsze 4 miesiące korzystania z Zen.com za darmo (później kosztuje to od 0,99 EUR/msc – zależnie od wybranego planu, z którego łatwo zrezygnować). Choć Zen.com dopiero się rozkręca, w Polsce jest już ponad 10.000 użytkowników. ➡️ ZEN.COM to aplikacja połączona z kartą zakupową Mastercard, która niesie ze sobą wiele udogodnień takich jak:
🔹bezpieczne zakupy online
🔹dodatkowe 12 miesięcy gwarancji na elektronikę
🔹natychmiastową wymianę walut po bardzo atrakcyjnym kursie
🔹natychmiastowy cashback (zwrot części wydanej gotówki bez czekania na nią) w wielu sklepach online

#ZENteam
Dzisiaj odcinek nietypowy, bo o finansach! Opowiadam o tym skąd się bierze bogactwo i co daje. Niewiele osób rozumie, ze najgłębszym sensem bogacenia się jest dążenie do niezależności. W poprzednim materiale opisałem na własnym przykładzie, że można zarabiać dużo np. dwucyfrowo, ale w niemądry sposób generując koszty mieć finansowo związane ręce i gonić swój ogon. Choć to nieintuicyjne, okazuje się, że samo zarabiania pieniędzy nie gwarantuje zamożności. Z pieniędzmi trzeba umieć się także obchodzić i właśnie o tym dzisiaj opowiadam.

Dołączcie do Kliki Dzika! –

💥 Nie zapomnij zostawić SUBA i 👍! 💥

Mój BLOG:
🥂 Wpis o kieliszkach do degustacji ➡️
🔥 Wpis o zestawach aromatów do nauki picia whisky 🥃 ➡️

💥 Bądź na bieżąco! 💥

Moje Dziki, Sarenki i ja na FB: 🐗🐗🐗

Moje profile
🔹Mój FB:
🔸Mój IG: www.instagram.com/tom_miler

Miler Menswear
🔹FB:
🔸IG: r
Facebook Group Machine

30 thoughts on “Inwestowania w whisky! Dlaczego przestałem? Ciemne strony zarabiania na butelkach.Prawdziwa historia”

 1. Na początku wspomniałeś też o firmach które pomagają w inwestowaniu w beczki. Nie wróciłeś do tematu, ale nie wiem czy miałeś z takimi do czynienia. Z rok dwa lata temu też chciałem kupić jakieś droższe butelki z limitowanych edycji, ale ostatecznie skończyło się na kooperacji z firmą, która przechowuje moją beczkę na terenie Szkocji i weźmie 20% z zysku kiedy sprzedadzą ją na mój request. (Moja pierwsza beczka ma 7 lat, także jeszcze co najmniej 5 do pierwszej konkretniejszej wyceny). W przypadku takiego inwestowania sporo problemów, których wymieniłeś, odpada – nie ma problemu przechowywania, pracy ze sprzedażą, oni się znają, wyceniają, mają kontakty – a beczka jest ubezpieczona na wypadek kradzieży/pożaru magazynu. No tyle co z tego wiem, bo generalnie jeszcze zysku z tego tytułu nie miałem.

 2. "w niewypitej butelce whisky mogą równie dobrze znajdować się końskie szczyny" cyt. Popcorn Sutton. Po kiego grzyba to kolekcjonować?, gdy to jest przeznaczone do wypicia,wiem że zyskuje na wartości,ale życie ucieka,lepiej cieszyć się smakiem ,a co do cen whisky,500 zł za butelkę to już przesada,a co dopiero tysiące.

 3. Inwestycja w whisky: wymaga miejsca, kłopot przy przeprowadzce, może wyparować, może się potłuc, może się uszkodzić opakowanie, może wartość nie wzrosnąć, trudno upłynnić za dobrą cenę.

 4. Witam .Kolego czy mogę jakoś podesłać zdjęcia etykiet pewnej dziwnej wódki celem identyfikacji Dostałem to na Białorusi parę lat temu i tak stało i jakiś czas temu zostało skonsumowane i było to coś bardzo ciekawego w smaku

 5. jak słyszę o polskiej firmie, która jest uczciwa, i daje darmowe lub półdarmowe bonusy, to jeszcze takiej nie spotkałem. Niestety, polscy przedsiębiorcy to cebulaki ze słomą w butach, w bardzo drogich butach, najdroższych nawet

 6. Bzdura wlasnie kupilem Ardberga 19 yo batch 3 za £210 funtow w ciagu roku na aukcjach szkockich winduje okolo 30% w gore.wiec za 1200zl mozna kupic limited edition i drozeje co roku minimum 15%

 7. Przyklad Macallan Folio 1 – 7 lat temu mozna bylonkupic za £200 teraz na aukcji kosztuje ponad 7 tysiecy funtow
  Nastepny przyklad – Macallan edition 1 – zaplacilem 3 lata temu £120 teraz wartosc to £1400 i tak mozna bez konca!!!!

 8. Skoro Autor przywiązuje tak wielka wagę do stylu to może warto wymienić tą lampkę na jakąś autentyczną, taką z brązu i zielonego szkła a nie rodem z marketu budowlanego 🙂 Poza tym bardzo fajny materiał i ta Japonka na stole…

 9. Ja się kiedyś zastanawiałem nad tym, czy opłaca się inwestować w tzw. Tokieny. Jeden z byłych znanych polityków kilka miesięcy temu mocno promował początek produkcji swojej whisky na bazie jęczmiennej okowity i tam można było u Niego zainwestować w tzw. Tokieny. Zdaniem samego J. Palikota taka inwestycja mocno się opłaca. Czy aby na pewno?

Comments are closed.