Jak Zdobyć Przyjaciół i Zjednać Sobie Ludzi – Dale Carnegie – kompletne opracowanie


Urodzinowa Wyprzedaż -70%:
Kanał Trochę Lepsi:

Animacje na zlecenie:
Kup moją książkę i kurs:
Podcast:
Wspieraj kanał:

Konsultacje, mentoring i pytania biznesowe: leszek@ideaman.tv
#edukacja #psychologia #opracowanie


Grupa FB:
Fanpage Facebook:
Inne Animacje:

Wszystkie treści, w tym nazwy własne i cytaty, są użyte w celach edukacyjnych. Zastosowanie logotypów ma charakter informacyjny. Żaden z elementów filmu nie jest i nie może być substytutem terapii lub indywidualnej porady psychologicznej.
Facebook Group Machine

30 thoughts on “Jak Zdobyć Przyjaciół i Zjednać Sobie Ludzi – Dale Carnegie – kompletne opracowanie”

 1. Bardzo pobieżne, słabe tłumaczenie tekstu. Słychać kalki z angielskiego, które nie mają sensu po polsku, albo brzmią zrozumiale lecz dziwnie. Rozczarowujące.

 2. Z empatią czyli wchodzeniem w czyjeś buty, nie tak jak się dziś postrzega jest pewien problem i w filmie pojawia się błąd. Po 1 im wyższy intelekt tym empatia jest niższa. Niestety tak to działa, po drugie, błędnym jest zakładanie, że jeśli już się wczułbym w kogoś, to doszedłbym do takich samych wniosków. Dwie osoby, jedna opierająca się na logice, a druga na emocjach zupełnie inaczej będą coś postrzegać.
  Ba, widać to za każdym razem gdy spyta się świadków jakiegoś zdarzenia i każdy widzi to zupełnie inaczej, stojąc w tym samym miejscu i widząc dokładnie to samo.

  Niektóre punkty mogą być przydane.. ale są miałkie. Tak jak i miałkie jest samo to, by "zjednywać sobie ludzi" celem choćby prawdy i faktów.
  Człowiek inteligentny zrozumie przekaz zawsze, bez podchodów.. a głupi.. cóż jeśli ktoś na siłę chce sobie takich ludzi zjednywać.. jego problem.

 3. jeszcze fiilmu nie ogladalam, ale jutro to zrobie.
  Trafilam na ten kanal kiedys, bo interesuje sie psychologia i zmiana nawyków z zerowego wkładu w moje dobre wychowanie. Kiedyś oglądałam filmik na podstawie ksiazki "5 jezykow milosci", wydawal mi sie taki swietny. Potem z czasem gdzies ktos polecil mi ta ksiazke, przeczytalam z wielkim zaciekawieniem, a potem ponownie trafiłam na filim i wtedy wydawal mi sie jeszcze lepszy i bylo mi zwyczajnie fajnie, ze czytalam tą ksiazkę totalnie zapominajac, ze ogladalam taki filmik:)
  Ksiazka z tego filmiku to moj bestseler, to byl a moja 1 ksiazka tego typu, ktora zaczeła mi otwierać oczy jak nie warto rozmawiać i że muszę uczyć sie rozmawiać z innymi. To dla mnie najlepsza książka. Warto ją przeczytac kilka razy i zgodnie z instrukcja. Za drugim razem czytajac zaznaczalam rady. Czasami sobie ja biore i przypominam. To prawda nie da sie zmienić czegoś i pamiętać o tych swietnych radach, bo nie jesteśmy w stanie ich pamietac. Warto wracac do tej ksiazki!!!Jest fenomenalna 😛 POLECAM zmienila moje zycie

 4. Witam, bardzo dziękuje za pomoc ponieważ dzięki Twoim filmikom powoli naprawiam swoje życie. Dodam jeszcze na marginesie, że twój głos przypomina ziomeczka mi ze szkoły. Bardzo dziękuje.

 5. Ja się staram zrozumieć tą prezentację, ale melodyjka lektora sprawia, że mi nie zostaje w głowie tak bardzo, jak Ty byś to Leszku powiedział.
  Tutaj ta melodyjka jest na tyle irytująca i sztuczna, że odwraca moją uwagę od treści, pomimo tego, że książka jest genialna.

 6. Bardzo ciekawe,zaraz zasubskrybuje,ale mam wrazenie,ze musze obejrzec jeszcze raz,bo analizuje slowa i juz sie gubie- moze troszke wolniej,a poza tym nie mam uwag:) powodzenia!

 7. Cześć Leszku Cibor 😊
  Widzę, że poleciały w komentarzach też negatywne treści, pomimo że to przeciwieństwo życzliwości o jakiej jest mowa w tym filmiku.
  Przecież właśnie o to w tym wszystkim chodzi, aby mieć więcej empatii a nie manipulować. Aby stać się bardziej pokornym. Umieć przyznać się do błędu. Pozwolić komuś by myślał, że jakiś pomysł jest jego. Dzieci czesto się o to wykłucały a dorośli się w tym nie zmienili, też chcą być pomysłowi i mieć rację.
  Musimy siebie lepiej słuchać i interesować się bardziej innymi!
  Mimo, że ogromnie cenię sobie szczerość, to pozwalałam osobie powiedzieć coś najpierw, nawet jak wiedziałam. Naturalnie chowałam się w cień, aby ktoś mógł poczuć się ważny. I wiecie co? Często nie czułam się gorzej, tylko lepiej, że druga osoba się cieszy! A ja swoją wartość i tak znałam. Naprawdę wierze w to, że dobro wraca. Widziane bądź nie.
  Potrzebujemy więcej się uśmiechać i dziękować w tym gburowatym świecie. Wdzięczność🙏 to najlepszy start na zmianę swojego życia🙌.
  Lepiej podnosić siebie nawzajem na duchu a nie odwrotnie! Być pozytywnym człowiekiem, który jest "Yes Man'em" czyli w życiu nastawia się bardziej na TAK i szuka "taków" u innych 😊. Chce zachęcać i po prostu w swojej pracy służyć innym!
  Jeśli my sami mamy dobre intencje to taka książka sprawi, że będziemy szczęśliwsi i ludzie wokół nas również!
  Chodzi o to aby chwalić szczerze, zauważać dobre i wspólne punkty. Skupiać się bardziej na innych, motywować, pokrzepiać drugiego człowieka. Również harmonijnie się komunikować.
  Jakich błędów nie robić, które oddalają i niszczą relacje z innymi! Czyli nie krytykować, nie osądzać, nie oceniać, nie sprawiać poczucia winy. A gdy ktoś będzie nas tak traktował, to policzmy do 10 lub 1000 i oddajmy ostatecznie dobrem za zło. W negatywnych emocjach nasza empatia znika i mocno wyłania się ego.
  Na większą skalę mądrość z tej książki sprawi bardziej pokojowe i rozwinięte kraje!
  Spotkałam osoby, które są lubiane i mają dobry wpływ właśnie dlatego, że nieświadomie stosują się do tych zasad 😄!
  Mnie też to się nie podoba, że ludzie potrzebują takich książek, aby nauczyć się jak dobrze siebie nawzajem traktować. Nie sa na tyle sentymentalni, aby zapamiętywać imiona i ważne rzeczy dla innych osób. Nie przejmują się na tyle, aby bezinteresownie pomagać, starać się mocno dla drugiego…
  U mnie to było naturalne, jestem wysoko wrażliwa i sentymentalna. Czasem aż za bardzo myślałam o innych i to jeszcze dziecinnie; nie patrząć na żadne stereotypy, plotki, etykiety i nudne dorosłe wartościowanie pod względem zawodu, tytułu, wieku.
  Dlatego czasem mnie raniło, że innych tak ja nie interesuję… jak mnie inni interesują.
  Jednak nie raz przez emocje coś niszczyłam i raniłam (bo sama byłam zraniona czy w złym humorze).
  A ludzie zasługują na to, aby czuć się potrzebni, wartościowi i wyjątkowi! Tak samo jak ja!
  Nie pozwólmy aby nasze słabości wpływały negatywnie na innych.
  Duży wpływ mają na nas nawyki otoczenia, wychowanie i nasze poglądy. Dlatego zdobywanie tej wiedzy jest tak ważne. Taka książka jest skarbem dla świata. Wolałabym mniej książek na świecie, ale za to dobrej jakości. Zresztą takie mam działanie. Nie otaczam się byle czym. Choć nawet jak zdarzy mi się obejrzeć coś głupiego to moje nastawienie i tak jest pozytywne i zawsze coś wartościowego wezmę z tego a odrzucę co negatywne.
  Ta książka Dala Carnegia i równiez wiele innych tego autora są naprawdę wspaniałe i piękne. Bardzo wartościowe. Dziękuję za opublikowanie tego opracowania, NIE Przeciętny Człowieku ❤

 8. To nie działa! Im więcej interesujesz się innymi im więcej im pomagasz tym więcej tego oczekują! Gdy Ty potrzebujesz pomocy to nie ma nikogo. To rady, które może działały z 10 lat temu, zanim ludzie stali się do końca egoistami!

Comments are closed.