Jakim dzieckiem był Adolf Hitler?


🤝 Chcesz zostać naszym Patronem i mieć realny wpływ na tworzone przez nas treści? Odwiedź nasz profil na platformie PATRONITE:

👋 Film się podobał? Nie zapomnij o komentarzu, subskrypcji i łapce w górę! Dzięki temu nasz kanał ma szanse się rozwinąć. Pozdrowienia!

📌 FACEBOOK
📌 INSTAGRAM

🎥 Film zrealizowano we wnętrzach Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa ,,Nila” w Krakowie, ul. Wita Stwosza 12, 31-511 Kraków

💥 Thank you to Mr Damien Stewart for his support of the Okupowny Krakow Project. Damien is currently putting the final touches on a WWII Tour of Poland – “Poland At War Tours” – that is expected to begin in Summer 2022. Watch this space for more information on the launch of the tour. If you would like to make enquires with Damien about the tours, please contact him on damien@room23.com.au

Podejrzenia o żydowskich przodków, bękarty i patologiczny ojciec. Zmiany nazwiska, narcyzm i artystyczne niespełnienie. To tylko niektóre z elementów rzucających cień na historię Adolfa Hitlera i jego rodziny. Jak wyglądało dzieciństwo kogoś, kto kilkadziesiąt lat później podpalił świat? Na to pytanie odpowiemy Państwu w dzisiejszym odcinku.

Suspected Jewish ancestors and a pathological father. Name changes, narcissism and artistic unfulfillment. These are just some of the elements that cast a shadow over the history of Adolf Hitler and his family. What was the childhood like for someone who set the world on fire a dozen years later? We will answer this question in today’s episode.

🤝 Patronami niniejszego odcinka są:
Pani Susie Crew
Pan Artur Kawalec
Pan Piotr Lubera
Pan Damian Dziedzic
Pan Hubert Kendziorek
Pan Adrian Flor
Pan Paweł Łabno
Pan Adrian Martynowicz
Pan Piotr Bulica
Pan Rudolf Miczka
Pan Michał Sapka
Pan Robert Stodulski
Pan Tomasz Kawa
Pani Katarzyna Jankowska
Pani Iwona Garbacz
Pani Anna Unrug-Cichoń
Pan Dariusz Stelmaczonek
Pan Paweł Ojczyk
Pan Kuba Badach
Pani Ewelina Rudowska
Pan Jarosław Kopka
Pan Kamil Jońca
Pan Arian Koźbiał
Pan Paweł Jakubiec
Pan Łukasz Bernady
Pan Hubert Walas
Pan Artur Bilski
Pani Agnieszka Łącz
Pan Mikołaj Sawicki
Pan Damian Stasik
Pani Magdalena Tabiś
Pan Marek Pyszora
Pan Marcin Smajek

Okupowana Polska – zespół:
Olga Jando-Dziedzic – media społecznościowe, wizerunek
Łukasz Szypulski – realizacja i montaż
Jan Jakub Grabowski – scenariusz i reżyseria

Bibliografia:
1. Michael Burleigh, Trzecia Rzesza. Nowa Historia, Warszawa 2011,
2. Adolf Hitler, Mein Kampf. Edycja krytyczna, Warszawa 2021,
2. Ian Kershaw, Hitler 1889 – 1936, Warszawa 2013,
3. August Kubizek, Adolf Hitler. Mój przyjaciel z młodości, Warszawa 2014,
4. Volker Ullrich, Hitler. Narodziny zła 1889-1939, Warszawa 2015.

#adolfhitler #dzieciństwohitlera #okupowanapolska
Facebook Group Machine

30 thoughts on “Jakim dzieckiem był Adolf Hitler?”

 1. Dziękuję za Pana pracę którą bardzo doceniam. Widać że przekazuje Pan wiedzę z ogromnym zaangażowaniem. Trafiłam tu przez przypadek i się rozgoszczę. Pozdrawiam serdecznie.

 2. Co by o nim nie mówić to postawił Niemcy na nogi w tamtym okresie, z resztą potęgą są do dziś. Kto w dzisiejszych czasach ma taki dar przekonywania za którym idą miliony ludzi wpatrzonych jak w Boga? Jestem ciekaw czy miska ryżu Morawieckiego nie nastąpiła by zdecydowanie szybciej jakby Ci wszyscy Żydzi którzy mieli ogromne majątki w Polsce, nie zostali wywiezieni do obozów?

 3. co nagle wszyscy tak o hitlerze napierdalają? ma wstać z martwych? chuja tak naprawde wiecie a próbujecie się wymądrzyć 🙂 niech ktos zrobi film o jego córce Angeli

 4. Jakie kurwa wodogłowie?! Ewa Braun po pierwsze była tylko kochanką Hitlera i do tej pory jej dom od niego stoi w Wałczu… Po drugie może mam 28 lat ale niedawno bo 7lat temu pochowałem babcie która się urodziła w 1914 roku i mi opowiadała jak w Łodzi na Piotrkowskiej Hitler jechał z konwojem i wszystkim dali flagi SS i kazali z karabinami krzyczeć " przez nas Żydów wojna!"… Co ten chłop wgl pier****i mieszkam akurat w miejscu gdzie była strefa rosyjska i niemiecka granica… Pewnie ten pajac nawet nie wie przez co ludzie przeszli wtedy… Mój pra dziadek był wzięty przymusem do SS, jak się postawił to 3 razy mu wąglik aplikowali…. Kody kreskowe na rękach, jedzenie 3-4razy w tygodniu… A taki pingwin będzie tu pier***ił jakby wszystkie rozumy posiadał… Pierwsze bomby spadły 6min wcześniej na Działoszyn niż na Wieluń w 1939! Nie słuchajcie takiego idioty bo aż szkoda sobie łeb psuć.. jak ktoś chce to mogę go wziąć na wycieczkę po bunkrach W mojej okolicy i wgl… Ten koleś pewnie nie wie jak Żydów chowali… Na siedząco…. U nas są 2 cmentarze żydowskie i kilka pomników żołnierzy zasłużonych, na cmentarzu też mamy kilkadziesiąt grobów żołnierzy… Będzie mi tu pierd**** parafian jeden

 5. I kolejny raz !!! Dlaczego ludzie wy !!! Nie macie nic ciekawego do powiedzenia. ??!!
  To że odcinek jest wspaniały to oczywiste. Każdy widzi, słucha. Więc po kiego H, każdy o tym piszę, zamiast napisać co myślicie o tej postaci ?
  Co ? Brak w główce co napisać ? Bo nie rozumiem.
  Napisali byście wreszcie jak uważacie tego nazistę, może porównali coś z teraźniejszością.
  Ale nie !!! Lepiej pisać " super odcinek " o czym wiadomo !!!! Hallo ludzie !!!

Comments are closed.