Kraje BRICS szykują nową walutę | “W sedno rynku” – 15.07.2022


Czy słyszałeś o konferencji między prezydentami krajów BRICS? Jak nie, to znalazłeś się zapewne w 95% społeczeństwa, jak nie nawet w 99%. A to właśnie na tym spotkaniu, krajów, które mają siłę produkcyjną, podejmowane są decyzje, które mogą zmienić bieg tworzącej się historii. Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA dyskutowały o możliwości powołania do życia nowej waluty, której głównym celem byłyby rozliczenia międzynarodowe. Wprost jest to alternatywa dla dolara.

00:00 Wstęp
01:00 Dlaczego ważne jest to czego się nie mówi?
04:00 Spotkanie krajów BRICS
16:35 EURO nie przekonało, przekona inna waluta?
27:04 Słowa Putina
28:55 Parytet EURUSD
38:20 Co dalej z USDPLN?

#cmcmarkets #wsednorynku
———————
Więcej na:
TT:
FB:
Stronie:
Szukaj filmów z hasztagiem #CMCMarkets

Słuchaj naszych podcastów na:
Soundcloud:

—————
CMC Markets świadczy usługi na zasadzie wyłącznie realizacji zleceń (execution only). Prezentowany materiał (niezależnie od tego, czy zawiera jakiekolwiek opinie) służy wyłącznie celom informacyjnym i nie uwzględnia osobistych okoliczności ani celów inwestycyjnych. Żadna informacja w tym materiale nie jest, ani nie powinna być uważana, za poradę finansową, inwestycyjną lub inną poradę, na której należy polegać przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Żadna z opinii wyrażonych w materiale nie stanowi rekomendacji CMC Markets lub autora materiału, że jakakolwiek wskazana strategia inwestycyjna, transakcyjna lub inwestycyjna, jest odpowiednia dla konkretnej osoby. 77% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy.
Facebook Group Machine

30 thoughts on “Kraje BRICS szykują nową walutę | “W sedno rynku” – 15.07.2022”

 1. Amerykańska giełda to 55 % świata a polska ok 0,2 %. Amerykanie pracują bez urlopów, macierzynskich, chorobwych itd W polsce polowe dni w roku wiekszosc ludzi nie pracuje. Dziwne żeby złotówka rosła do dolara… Jakie macie zdanie o franku szwajcarskim zeby w nim przechowywać oszczednosci? Lepszy niż dolar?

 2. Dziękuję za otwarcie oczu, które od kilku odcinków sprawiły programy z Panem Jackiem. Nie mogę się doczekać kolejnego nagrania.

 3. Moja spiskowa teoria, (Nie poparta niczym), jest taka że po tym szczycie globalny zachód zaatakuje gospodarczo słabszych członków BRICS – tak aby dac nauczkę innym krajom, które chciałyby dołączyć. Co nie znaczy, że w długim terminie BRICS nie będzie górą, ale że będą koszty dla BRICS – w szczególności dla słabszych, jak Brazylia czy RPA;

 4. W BRICS widzę przynajmniej jeden duży wewnetrzny konflikt: Chiny-Indie, to są kulturowi/gospodarczy rywale zarówno w przeszłości jak i obecnie; ale z drugiej strony w UE nie takie konflikty były jak Niemcy -Francja;

 5. Co do Francji to jest, w mojej ocenie, jednocześnie wielką słabość Europy (konflikty kulturowe, polityczne, dług itp.), jak i potencjalnie wielką siłą Europy – jako taka armia, ale przede wszystkim technologia – zaawansowane technologie nuklearne, dobre uczelnie i przemysł lotniczy;

 6. Kupuje produkty z okolo 50 amerykanskich firm (w sensie ze z USA). To nie jest tak ze oni nic nie produkuja i nie eksportuja fizycznych dobr. Choc faktycznie wstepnie obrobione surowce generalnie importuja.

 7. Gdyby tak (czysto teoretycznie) coś bardzo złego działo się z Deutschebanki-em lub ew większe widmo rozpadu unii europejskiej to PLN dostanie rykoszetem dlatego, ze nasza gospodarka jest od Niemiec bardzo zależna czy wrecz przeciwnie – nasza waluta się umocni w stosunku do EUR?

 8. 15:00 ale jaką ilością pieniądza dysponują te dwie populacje. Często to co Europejczyk zostawi na dobry obiad rodziny w knajpie musi Afrykańczykowi wystarczyć na kilka miesięcy życia. Wiadomo, to skrajny przykład, ale jednak siła nabywcza krajów USA i Europy jest zdecydowanie inna niż BRICS. Pozdrawiam i dziękuje za świetny jak zawsze materiał. 👍

 9. Kraj który kontroluje inne kraje przemocą militarną lub narzuconą przemocą finansową i w wyniku tego te kraje wykorzystuje jest bandytą lub złodziejem. Okazuję się, że Irak i Libia zostały napadnięte nie z powodu braku demokracji tylko dlatego, że chciały handlować w EURO co uderzało w USD i interesy USA.

 10. Taką pomoc Polska uzyskuje od USA o czym pieją wszyscy polscy politycy.
  Nie stajemy się mocarstwem tylko kolonią. Za nasze długi przy spadającej wartości złotego, za długi Polski można wykupić cały majątek Polski i Polaków.

 11. Odnośnie tego odcinka to mam takie przemyślenia, że Chiny robią dokładnie to co powinny by chronić swoją walutę wedle scenariusza autora książki Wojny walutowe. Obawiam się jedynie, że im skuteczniej to robią tym większe szanse na kolejny kryzys wojenny. Nie wiem czy USA i sojusznicy są na tyle silni by wygrać to jak kiedyś z ZSRR zimną wojnę. Przypuszczam, że nie. Aczkolwiek banksterzy może rozegrają to jeszcze inaczej.

Comments are closed.