Motywacja do dbania o finanse – skąd ją czerpać? #wtorekzfinansami odc. 23


Wtorek z finansami: O pieniądzach bez tabu
LIVE w każdy wtorek o godz. 19:30
➡️

➡️ Nie przegap nowych publikacji na blogu:

„Aby oszczędzać, trzeba zarabiać kokosy” – to częsta wymówka osób, które… Nigdy nawet nie spróbowały tak naprawdę niczego zmienić w swoim postępowaniu, tylko bezmyślnie powtarzają głupie slogany.

To prawda, realizacja celów finansowych wiąże się z wysiłkiem, przełamywaniem starych nawyków i budowaniem nowych. Do tego niezbędna jest motywacja i konsekwencja – dlatego tak ważne jest zadbanie  o właściwe zapasy mentalnego „paliwa”, które pomogą nam dotrzeć do celu.

Skąd je czerpać? Właśnie o tym opowiem Ci podczas kolejnego #wtorkuzfinansami, na który serdecznie Cię zapraszam! 🙂

Treść odcinka w wersji do czytania:

📋 Spis treści odcinka
(kliknij czas, by przenieść się do momentu w filmie):
0:00 Wstęp
01:06 Dlaczego sama wiedza nie wystarczy?
02:50 Jak działają nawyki.
04:22 Gdzie dowiedzieć się więcej jak działa nasz mózg?
09:11 Co robić, żeby bardziej nam się chciało niż nie chciało? 🙂
09:40 Nr 1 Praktykuj aktywną inspirację.
12:17 Nr 2 Ułatw sobie start.
14:23 Nr 3 Jak obniżyć bariery rozpoczęcia działania?
15:32 Nr 4 Powiąż rozpoczęcie nowej czynności z już istniejącym działaniem.
16:31 Nr 5 Jak utrzymać motywację?
18:19 Nr 6 Otocz się właściwymi ludźmi.
19:51 Pytania i odpowiedzi
28:43 Perełka z mojej skrzynki mailowej od Krystiana.


📝 Notatki i materiały wymienione w wideo

➡️ Książka „Mózg”

➡️ Finansowe rozdwojenie jaźni (o gadzim mózgu)

➡️ Blog James Clear

➡️ Jedno słowo które zmieniło moje życie i finanse?

➡️ Metoda kuli śniegowej przy spłacie długów

➡️ Kurs „Jak mieć więcej pieniędzy”

➡️ Mieszkanie na wynajem – praktyczny przewodnik. Jak mądrze inwestować w mieszkania na wynajem?

➡️ Czerwona teczka

➡️ Jak budować historię kredytową w BIK?
/
Facebook Group Machine

13 thoughts on “Motywacja do dbania o finanse – skąd ją czerpać? #wtorekzfinansami odc. 23”

  1. Mnie bardzo motywuje ten tekst:
    Na początku, kiedy człowiek traci oddech w biegu, jest to niemiłe; ale jakże przyjemnie jest po takim biegu przystanąć, a jeszcze przyjemniej jest usiąść. Potem jeszcze milej jest położyć się, ale najmilej jest wziąć poduszkę i porządnie się wyspać. Takie powinno być ludzkie życie. Człowiek powinien za młodu zdrowo się natrudzić, a potem po trochu dochodzić do spokoju.

    Pozdrawiam serdecznie

  2. Czy przebranżowiłeś się z zawodu ''ratownik medyczny'' na finansistę ? Studiowałeś w szkole w Nysie ratownictwo ? Dlaczego zatem nie poszedłeś na ''czystą medycynę'' vel stomatologię , skoro ''kasa ''jest prima sorte i ważniejsza nawet teraz , hę…?

  3. Powodzenia ,ładny wykład , dobre wskazanie …książki.. Roczny projekt 2018 -2019 właśnie skończyliśmy ..robiąc coś systematycznie -w miarę.. Nie licząc na łatwy i lekki sukces ..ale na długoterminowe działanie..TV wywaliliśmy z przestrzeni mieszkania już równo 2019 = 30 lat temu , bo przeszkadzał w ówczesnym projekcie i TV pożerał czas .Zyskaliśmy czas bez telewizji..Od 1994 wszedł komputer i..meblowanie go programami..
    Dziś działamy w innych ..dyscyplinach niż zaczynaliśmy ..Komputer kupiliśmy 1994 =zamiast…małego fiata, dokonaliśmy jako familia wyboru. Inspiracja – książka i teksty '' E mailem z Doliny Krzemowej ''/.Nowa Fantastyka -za czasów Maćka Parowskiego , też wydanie książkowe/..Potem był angielski od śniadania do kolacji i w wakacje …oczywiście.Aby podkręcić systematyczność w angielskim =korzystaliśmy z ksiażek pisanych kiedyś dla …lotników RAF-u w Anglii i w 1942 Epstein zwe Lwowa -w tel Awiwie napisal dla wojska polskiego formowanego po przejściu z Syberii do Persji …Systematyczne ;F.C.Candlin ''Presenday English…', Eckersley = 3 podręczniki i skończyliśmy na 36 ''nowoczesnych'' i ich przesluchanie tąsmy ,CD ..plus White Dwarf …przez 8 lat z MPIKu…Stare podreczniki rewelacyjnie tłumacza czasy i prosto ''warunkowe''.Powodzenia.. Nowe podręczniki nie porównują gramatyk pol-Eng… i te IX poziomów to kpina…

  4. thx za info o karcie kredytowej nigdy nie bralem pod korek, zawsze splacam w terminie – sadzilem ze tylko terminowosc wplywa na bik nie wiedzialem ze rowniez procent wykorzystania limitu. Dzieki

Comments are closed.