Soğuk Suyla Duş Almak Yararlı Mı? | Soğuk Su Depresyondan Koruyor!


Yapılan araştırmalara göre soğuk su ile duş almak sıcak suyla duş almaya göre daha sağlıklı. Bu videomuzda yapılan bilimsel araştırmalar ve konunun detaylarına birlikte bakacağız.

Yapılan diğer çalışmalar sonucunda soğuk suyla duş almanın bağışıklığı güçlendirdiği ortaya çıkmış. Ayrıca soğuk su ile duş almak sizleri depresyondan da koruyor.

Prof. Dr. Murat Aksoy YouTube kanalına abone olmak için:
👉

Prof. Dr. Murat Aksoy sosyal medya hesaplarını takip etmeyi unutmayın:
📌Web sitesi:
📌Instagram:
📌Facebook:
📌Twitter:

Merhaba. Ben Prof.Dr.Murat AKSOY. Genel Cerrahi Uzmanıyım ama tutkum Damar ve Varis Cerrahisi yanında topluma sağlıklı yaşam konusunda doğru bilgileri iletmek. Bu kanalın amacı da hayatta uygulanabilir pratik bilgileri sağlayarak sizlerin daha mutlu, sağlıklı ve huzurlu yaşamasını sağlamaya çalışmaktır. Siz de bu kanal ile Öğrenin, Uygulayın ve Paylaşın! Bilgi paylaşarak büyür…

Copyrights
Müzik www.bensound.com
Video www.videezy.com
Facebook Group Machine

30 thoughts on “Soğuk Suyla Duş Almak Yararlı Mı? | Soğuk Su Depresyondan Koruyor!”

 1. Beyler bu adamlar soğuk su derken 20-25 dereceden bahsediyor sakın kış mevsimi girip çeşmeyi direk açıp altına girmeyin zature veya bronşit olursunuz

 2. Arkadaşlar kanmayın sıcak suyla devam edin soğuk su kepek yapar egzama yapar bizzat yaşamış biriyim bunlar palavra egzaması olanlar kepek sorunu olanlar ılık su soguk su palavra sıcak suyla alın dediklerimi anlayacaksınız

 3. Hocam ben sıcak soğuk sıcak soğuk olarak dönüşümlü duş alıyorum aşırı kaslarımı gevşemiş hissediyorum. Sorum şu bu işlemin bir sakıncası var mı ?

 4. Şimdi benim sorum şu : biz suyun kaç derece olduğunu elimizle falan ölçemiyoruz eğer olurda 20 °C'nin altına inersek bir zararı olur mu? Bide kış ayında da yapılması caiz midir😁 zararlı değil dimi demek istedim??

 5. Yaşım 43 Adana'da yaşıyorum yazın zaten burada soğuk duş olağan birşey ben 16 yaşımdan 39 yaşıma kadar kış dahil mümkün olduğunca aşırı soğuk günler dışında soğuk (musluk suyu) ile duş aldım kolay hastalanmadım olursam da çok kısa sürede atlattım tâbi yaş ilerledikçe Zor gelmeye başladı naçizane tavsiyem önce soğuk şok yapın hafif sıcak su ile yıkanin ve kapanışı soğuk su ile yapın.

 6. 15 yıldır süren kronik halsizligim soğuk su ile duş almaya başladıktan sonra geçti. Hazımsızlık problemim iyileşti. Her gün 2 buçuk aydır soğuk su ile duş aldım . 1 haftadır almıyordum hastalığım nüks etti . Bu gün tekrar duş aldım hemen dirildim . Kış mevsiminde çok zor oluyor ama yapacak bir şey yok. Kalbi zorlayabilir , aman dikkat. Uykusuzluk içinde etkili.

 7. Soğuk su ile 2 buçuk ay kış boyunca duş aldım. 15 senedir süren karaciğer rahatsızlığından ileri gelen kronik halsizligim iyileşti.
  Soğuk su duşuna daha fazla dayanamayıp ara verince hastalığım nüks etti.
  Soğuk su duşu bir MUCİZE.
  Yanılıyor olabilirim ama bir şeyi daha farkettim : Yerli sert kabuklu ÇİĞ BADEM soğuğa karşı vücudun dayanıklılığını arttırıyor. Eğer soğuk suya karşı hassas bir vücudunuz varsa her gün yerli kabuklu çiğ badem yiyin.

 8. İzlerken Allah'ın Eyyub'e yapmış olduğu hatırlatması geldi aklıma
  "Ve kulumuz Eyyub'u da hatırla: Hani o Rabbine "(Rabbim!) Şeytan bana tarifsiz bir bezginlik ve terkedilmişlik hissi vermektedir!" diye yakarmıştı.

  (Biz de) "Düş yola! Bak işte şurada hem yıkanılacak hem de içilecek soğuk bir su var!" (demiştik)."
  KURAN38:41-42

 9. Burda söylenilmeyen bir kaç şeyi söyleyeyim, sakın sıcak sudan soğuğa yada soğuktan sıcak suya direk geçmeyin kalbinizin durmasına sepeb olabilr ondandırki denizde yada karda mahsur kalanlar direk sıcak uygulanmaz, ayrıca soğuk denizlerde ölüm anı ilk 60 saniyedir, çünkü kalp hızlanır, göğüste ağrı oluşur ve çok hızlı bir şekilde nefes alıp verildiğinden dolayı kalp durur, soğuk su ile yaz, kış duş alabilirsiniz ve duştan çıktığınızda vücudunuzun oda sıcaklığına gelmesine izin verin,

 10. Aslında soğuk duş durumu elektron transport zincirinin boyunu küçülterek, elektronların kuantum tünelleme akışını hızlandırmak amacındadır. Bu şekilde enerji ve rejenerasyon artar. Her şey ATP için 🙂 Emeğinize sağlık hocam.

 11. Ben yaklaşık 2 yıldır soğuk suyla duş alıyorum yaz kış bunu uyguluyorum lk başlarda benim ağrırdı fakat buna başladıktan 2 yıl öncesine bahsediyorum şu anda herhangi bir ağrım yok

Comments are closed.