TRZY POJĘCIA, które musisz poznać zanim zainwestujesz w MARKETING B2B! [Wise Business School]


Chcesz dowiedzieć się jak możemy pomóc wdrożyć przemyślany i skuteczny marketing B2B w Twojej organizacji? Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji!

Dzisiejszy materiał to kolejny na tym kanale odcinek, dotyczący marketingu B2B!

W poprzednich filmach powiedzieliśmy już o tym kiedy warto zainteresować się marketingiem B2B i ile może on kosztować – a dzisiaj opowiem dlaczego większość naszych działań rozpoczynamy od budowy:
– lejka marketingowego,
– buyer persony,
– procesu zakupu.

Po obejrzeniu odcinka, koniecznie zostaw subskrypcję na kanale, to pierwszy krok do wdrożenia skutecznego marketingu B2B w Twojej firmie!

Więcej o WiseGroup:

__________________________________________
LinkedIn:
Instagram:
_________________________________________
#szymonnegacz #marketingb2b #proceszakupu
Facebook Group Machine

5 thoughts on “TRZY POJĘCIA, które musisz poznać zanim zainwestujesz w MARKETING B2B! [Wise Business School]”

  1. Dzień dobry, Panie Szymonie

    Chciałbym tworzyć marketing w B2B w Polsce i na świecie, czytam książki o tym, słucham podcastów, przeglądam wywiady i robię kursy np: skillshop od google. Niestety uzbraja mnie to wyłącznie w teorie bez praktyki lub z jej minimalną ilością. Czy zna Pan może jakieś miejsce gdzie mogę zdobyć wymaganą praktykę? Dodam że byłem na wielu rozmowach o pracę, CV wysłałem jeszcze więcej, i od pewnego czasu szukam stażu lub stanowiska Jr. niestety nie chcą dać mi szansy ;/

    PS: Super firm można wiele z niego wyciągnąć, czy są już nagrywane na temat mofu i tofu?

    Miłego dnia 😀

  2. Panie Szymonie, fajny odcinek. Oby więcej podobnych jak ten dzisiejszy czy o procesie segmentacji. Pytanie o ewentualne Pana sugestie przy B2B typu firma sprzątająca, którą Pan poruszył w odcinku. Segmentów może być dużo więcej, gdy usługi B2B są teoretycznie niezauważalne. Np. odbiór śmieci, hosting, ubezpieczenia, duże usługi rozproszone np. piece grzewcze, duże maszyny itp. Mam na myśli sytuacje, kiedy decyzje zakupowe są ograniczone w czasie. Np. zakup oprogramowania. Wszystko jest ok do czasu odnowienia licencji albo pojawienia się sytuacji kryzysowej i trzeba w miarę szybko poszukać innego dostawcy. Albo o usługi bardzo rozproszone, z których korzysta się czasem często a czasami sporadycznie. Np. przeprowadzki, budowy itp. W takich wypadkach nie ma zbyt wiele czasu na edukację, albo zwykle o tym się nie myśli. Zwykle jak mam przeprowadzkę, to bardziej działam B2C niż podpisuje stalą umowę z firmą na stałą obsługę przeprowadzkową. Czy ma Pan jakieś doświadczenia i podpowiedzi? Dziękuję i trzymam kciuki za kolejne odcinki.

Comments are closed.