Xiaomi Mi Band 5 ipuçları | Bilgisayarı bilekliğinizle açın!


Mi Band 5 ipuçları videomuzda, kullanmaktan keyif aldığım altı özelliği listeledim. Hadi hep birlikte özelliklere giriş yapalım.

1- Mi Band 5 ile bilgisayarı açın!
Mi Band 5 ile bilgisayarınızı açabileceğinizi biliyor muydunuz?

Telefonunuzdan yapmanız gereken işlemler:
Varsa, Play Store’dan indirmiş olduğunuz Mi Fit’i silin.
Telefonunuza, aşağıda yer alan “Modlu Mi Fit” .apk dosyasını indirin.
Hesap bilgilerinizi girin.
Daha önce eşleştirmediyseniz Mi Band 5’inizi telefonunuz ile eşleştirin.
Profil kısmından bilekliğinizi seçin.
Biraz aşağı kaydırdığınızda, “Gelişmiş Ayarlar” sekmesini göreceksiniz. Mi NoteBook kilidini aç seçeneğini aktive edin.

Bilgisayarınızda yapmanız gereken işlemler:
Bilgisayarınızın ayarlar kısmına giriş yapın.
Arama kısmına “Bölge” yazın ve çıkan ilk seçeneğe tıklayın.
Bölgenizi “Çin” olarak değiştirin.
Google’a Mi Blaze yazıp, Microsoft Store linkine tıklayın.
Microsoft Store’dan Mi Blaze’i kurun.
Uygulama Çince’dir, Mi Band 5’iniz seçeneklerde göründüğü esnada, sağ kısımdaki butondan seçin.

İşte bu kadar!

2- Kamera deklanşörü olarak kullanın

Diyelim ki, dolaşıyorsunuz ve yanınızda hiç kimse yok. Ne yapabilirsiniz? Mi Band 5, zor durumda imdadınıza yetişiyor. Mi Fit uygulamasından Profil sekmesine girin. Profil sekmesinden Mi Band 5’inize tıklayın ve rn aşağıda bulunan “Lab” sekmesine girin. Kamera ayarları seçeneği karşınıza çıkacak. Eşleşmeyi başlat seçeneğini seçerseniz akıllı bilekliğiniz ile bağlantı kurulacaktır. Şimdi bilekliğinizin ek ayarlar menüsünde bulunan kamera seçeneği ile bilekliğinizi deklanşör olarak kullanabilirsiniz.

3- Saat yüzlerini değiştirin!
Mi Band 4’te de mevcut olan bu fonksiyon, Mi Band 5’le daha da gelişti. Mi Band 5’te bulunan yeni saat yüzleri bileklik arayüzü üzerinden de özelleştirilebiliyor.

İlgili saat yüzüne tıkladığınız zaman, hemen altında bir ayar ikonu göreceksiniz. Ayar ikonuyla birlikte saat ikonunun bulunduğu kısmın altına ve üstüne; batarya, PAI, 7 günlük PAI gibi seçenekleri ekleyebiliyorsunuz.

4- Kendi fotoğrafınızı saat yüzü yapabilirsiniz
Mi Fit uygulaması üzerinde yer alan mağazanın en üst kısmında Photo Watch Face kısmı yer alıyor. Burada saatin ne şekilde konumlandırılacağını seçtikten sonra, saatin rengini, renk seçenekleri arasından belirliyorsunuz. Daha sonrada isterseniz ya galerinizdeki bir fotoğrafı ya da çekeceğiniz bir fotoğrafı ekleyebiliyorsunuz.

5- Binlerce yeni saat yüzü arasından seçim yapın!
Mi Fit mağazası içindeki saat yüzleri sizlere yetmiyor mu? Daha fazlasını da edinebilirsiniz. Aşağıda vermiş olduğum linklerden, Mi Band 5 Watch Faces uygulamasını indiriyorsunuz. Uygulama içerisinden zevkinize hitap edeni seçiyorsunuz.
İndirme işlemi tamamlandıktan sonra uygulama sizi Mi Fit’e yönlendiriyor. Uygulamasa yerel saat yüzleri içerisinde daha fazlaya dokunuyoruz ve oradaki seçeneklerden cihazınıza indirilen saat yüzünü seçiyorsunuz.

6- Bilekliğiniz size yolu tarif etsin
Küçük ekran, nasıl bakalım navigasyon uygulamasına diyebilirsiniz. Fakat yine de isterseniz anlatıyorum. Play Store üzerinden Notify uygulamasını indiriyoruz. Daha sonra uygulama içerisindeki mektup ikonuna dokunun. Burada “Haritalar” seçeneğini göreceksiniz. Haritalar’a tıklayıp etkinleştirin. İki şekilde saatinizde haritayı görüntüleyebilirsiniz. Ben daha pratik olduğu için “Basit Mod”u kullanıyorum. Resim kısmından Düşük Kalite’yi seçin ve işlemi sonlandırın. Daha sonra Haritalar uygulamasını açın ve herhangi bir konuma gitmek için adresinizi belirleyin. İşte bu kadar, artık tüm yol boyunca bilekliğinizi kullanabilirsiniz.

Mi Fit Mod’lu Versiyon: (MIUI Turkiye’den @wyusufw’a teşekkürler.)
Mi Band 5 Watch Faces Uygulaması:
Mi Blaze:

——–
HWP Ailesine KATIL’mak için;
HWP Muhabbet Facebook Grubu;
HWP Facebook;
HWP Instagram;
HWP Twitter;
HWP Telegram;

o
Facebook Group Machine

30 thoughts on “Xiaomi Mi Band 5 ipuçları | Bilgisayarı bilekliğinizle açın!”

  1. Merhaba spor modlaırnı nasıl değiştiririz. Mesela bisiklet yürüyüş ve koşu yoga var. Bunun yerlerine evde yapılan spor dallarını eklemek istiyorum ama bulamadım.

  2. Merhaba,
    Benim Mi Band 5’in Bluetooth ‘u kapalı olduğunu gösteren işaret ortaya çıktı. Ben yaptıysam nasıl yaptığımı bilemiyorum. İlla fabrika ayarlarını sıfırlamam mı lazım,yoksa başka çözüm yolu var mıdır?
    Teşekkür ederim.

  3. Bende mi band 5 var ama adım sayari doğru çalışmıyor yani mesela 10 adim yuruyorsam 13-14 adım sayıyor ve hatta dahada fazla oturdugum halde bile bazen adim sayıyor lütfen yardım edin

  4. Abi ben senin yaptıklarını yapıp mi band 5 e harita yüklemeye çalıştım aynan senin yaptıklarını yaptım ama pro istiyo abi sen promu almıştın
    ?

Comments are closed.